O kuchniach - Rustykalnia Sztuka Wnętrza

Przejdź do treści

O kuchniach

KUCHNIE SIELSKIE
PROJEKTUJĘ I REALIZUJĘ WYJĄTKOWE MEBLE KUCHENNE
______________________________

    Projektuję i realizuję kuchnie w dowolnym stylu.  Moją specjalizacją jest ręczne wykończenie powierzchni mebla, jego stylizacja jak postarzanie, przecierki, uzyskiwanie ciekawej nietypowej kolorystyki i faktury oraz ręczne malowanie wzorów.  Większość zaprojektowanych i zrealizowanych kuchni jest wykonana w stylu sielskim, rustykalnym.  
  Lubię też komponować nowoczesne kuchnie , gdzie forma frontów i układu mebli kuchennych jest syntetyczna. Radością projektanta jest znalezienie ciekawego połączenia kolorystycznego, kompozycji układu szafek, dopasowanie do wnętrza czy wprowadzenie gry świateł nadajacych elegancję.
Zobacz zakłądkę Kuchnie Kuhlmann - niemieckiego producenta.

  Kuchnie są realizowane przez współpracujących ze mną stolarzy. Przygotowują oni meble surowe w/g projektu, które następnie trafiają w moje ręce.

  Cenię sobie naturalne materiały, drewno, kamień, nie używam mdf-u czy płyt drewnopodobnych, jedynym kompromisem jest użycie ich w niewidocznych korpusach szafek dolnych, gdzie potrzebna jest precyzja i stabilność materiału.
  Fronty, stolarze wykonują z drewna jakie klient sobie wybierze, najczęściej z jesionu, olchy czy dębu.

  Mimo ręcznego wykończenia ostateczna powłoka jest bardzo trwała dzięki wieloletniemu doświadczeniu i poznaniu najlepszych materiałów wykończeniowych, lakierów, wosków, oleji do wykończenia mebli  drewnianych.

  Blaty w większości wykonane są z drewna dębowego olejowane lub bejcowane i lakierowane. Istnieje też możliwość wykonania blatu z kamienia, czy konglomeratu kwarcu.

  Do szuflad stosujemy najlepsze na rynku prowadnice firmy BLUM, zawiasy do drzwiczek z hamulcami, mechanizmy szafek narożnych firmy PEKA. Tu nie ma miejsca na kompromisy, bo kuchnia musi być trwała i wygodna w użytkowaniu.

  Gotowe kuchnie sami przywozimy do klienta i montujemy. Czasem, na życzenie, jeśli są to proste wiejskie kuchnie przygotowujemy je do samodzielnego montażu przez klienta.

Na zdjęciach w GALERII REALIZACJI  są przykłady wykonanych kuchni,  często ręcznie malowanych.
Wzory zostały podpatrzone w naturze, podpowiedziane przez klienta czy przez własną wyobraźnię.


  Jeśli chcesz skopiować zdjęcia z tej strony
w celach publikacji, innych komercyjnych
-  zapytaj o zgodę autorki zdjęć i prac (kontakt).    
Marzena Wieczorek

ADRES PRACOWNI:
10-410 Olsztyn (Warmia)
ul. Lubelska 43 B

telefon  502 723 523
Email :  rustykalnia@gmail.com
Wróć do spisu treści